30 май 2015

"Свраки" срещу "Кенгура"

Колингууд срещу Норт Мелбърн пряко в ефира на Евроспорт 2

Последният път, в който Колингууд се изправи Норт Мелбърн, „свраките“ унищожиха съперника си с четири гола на Травис Клоук само за едно полувреме. Този път „ууд“ е много по-млад състав и „северняците“ имат огромни шансове да заличат част от срама от онази среща.

Залогът е голям – Колингууд може да напредне с осем точки спрямо Норт, а при обратен развой на двубоя „кенгурутата“ ще изравнят „магпайс“ с по пет победи от началото на шампионата.

Интересно ще е как и дали двата отбора са се възстановили от далечните си пътувания в последния кръг. Тогава Колингууд възвърна част от самочувствието си с лесна победа на стадион „Метрикън“ срещу Голд коуст, докато Норт получи безплатен урок от Фриментул на „Домейн“.

Силата на домакините се крие в посещенията им в 50-метровата зона – втори по този показател в Лигата, а съперникът тази неделя е едва 14-и. Още едно предимство на „магпайс“ е силата им в спечелените дуели. Те са първи в този елемент през сезона, а Норт е едва 15-и

Кога и къде: стадион „Мелбърн Крикет Граунд“ на 31 май от 08:20 пряко в ефира на Евроспорт 2.